Güzel İsimler

Güzel İsimler

Evet bir çok isim vardır güzel olan ama bazı isimler vardır ki, duyduğunuzda bir hoş olursunuz keşke benim ismimde bu olsa dersiniz biz bu isimleri sizler için araştırdık ve bir çatı aldın da toplayarak sizin onayınıza sunduk isimlerimize göz attıktan sonra bu konuda sizlerde yorumlarınızı bize bırakabilir isim önerebilirsiniz.

 

Anlamlı İsimler

Anlamlı isimlere bir örnek verecek olursak ‘Lina’ Cenneteki hurma fidesi olarak geçmektedir. Bu isimler arkasında bir açklama saklar bunlara anlamlı isimler denir.

 

Güzel isimlere, anlamlı isimlere buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

 

İsim bulamadınız mı ? Size isim bulma konusunda birkaç ipucu verelim.

 

Bağlı bulunduğunuz kültürü, uyruğunuzu veya inancınızı yansıtan veya köklerinize inerek atalarınızın nereden geldiğini araştırarak bir ad seçmeye ne dersiniz?
Örneğin İngilizler; İngiltere deki kraliyet ailelerin den ilham almaktadırlar özellikle prens ve prenseslerin adları ülkede çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Masal kahramanlarından isimler seçebilirsiniz bu isimlerde en önemli husus anlamıdır.

Dünyanın dört bir yanında insanlar, kişisel inançlarının birer yansıması olan dini adları tercih ediyor. Sizde inancınız doğrultusunda Kuran da, İncil de, Tevrat ta, Zebur da geçen kız isimlerine göz atabilirsiniz.

Bazı kültürlerde bebeğin doğum tarihi, ad bulma sürecinin merkezinde yer alıyor. Örneğin bebeğinizin doğacağı tarihte yaşanacak olay (ay tutulması, güneş tutulması) veya o yıl gerçekleşen olaylar veya bayramlar, bunları düşünerek bebeğinize isim verebilirsiniz. Örneğin 10 kasımda doğan bir bebeğe ATA ismi vermek gibi.

İster kültürel öneme sahip olsun ister sadece okunuşu hoşunuza gitsin, ad bulma konusunda keşfedilecek birçok fikir mevcut. Gerçekten benzersiz bir isim bulmak isteseniz (ve henüz karar verememiş olsanız) bile, size yardım etmek için buradayız. Bu konuda bebeğinizin doğacak tarihini bize yorumlar sayfasından yazarsanız. Size özel önerilerimizi en kısa zamanda size ulaştıracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir