Güzel İsimler

Güzel İsimler

Sayısız isim vardır güzel olan ama bazı isimler vardır ki, duyduğunuzda bambaşka hislerle dolar içiniz, kulağınıza ayrı bir güzel gelir, öyle ki “keşke benim ismim de bu olsaydı” dersiniz. İşte biz bu isimleri sizler için araştırdık ve bir çatı altında toplayarak sizin onayınıza sunduk. İsimlerimize göz attıktan sonra bu konuda sizler de yorumlarınızı bizlerle paylaşabilir, isim önerilerinde bulunabilirsiniz.

Anlamlı İsimler

Anlamlı isimlere bir örnek verecek olursak; Lina: Cennette hurma fidesi olarak geçmektedir. Bu isimler özünde bir mana barındırır, bunlara anlamlı isimler denir.

Güzel isimlere, anlamlı isimlere buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

İsim bulamadınız mı ? Size isim bulma konusunda birkaç ipucu verelim.

Bağlı bulunduğunuz kültürü, uyruğunuzu veya inancınızı yansıtan veya köklerinize inerek atalarınızın nereden geldiğini araştırarak bir ad seçmeye ne dersiniz?
Örneğin İngilizler; İngiltere’deki kraliyet ailelerinden ilham almaktadırlar. Özellikle prens ve prenseslerin adları ülkede çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Masal kahramanlarından isimler seçebilirsiniz, bu isimlerde en önemli husus anlamıdır.

Dünyanın dört bir yanında insanlar, kişisel inançlarının birer yansıması olan dini adları tercih ediyor. Siz de inancınız doğrultusunda Kuran’da, İncil’de, Tevrat’ta, Zebur’da geçen kız ve erkek isimlerine göz atabilirsiniz.

Bazı kültürlerde bebeğin doğum tarihi, ad bulma sürecinin merkezinde yer alıyor. Örneğin bebeğinizin doğacağı tarihte yaşanacak olay (ay tutulması, güneş tutulması) veya o yıl gerçekleşen olaylar veya bayramlar, bunları düşünerek bebeğinize isim verebilirsiniz. Örneğin 10 kasımda doğan bir bebeğe ATA ismi vermek gibi.

İster kültürel öneme sahip olsun ister sadece okunuşu hoşunuza gitsin, ad bulma konusunda keşfedilecek birçok fikir mevcut. Gerçekten benzersiz bir isim bulmak isterseniz ve karar vermekte zorlanıyorsanız, size yardım etmek için buradayız. Bebeğinizin doğacağı ya da doğduğu tarihi yorumlar sayfasından bize yazarsanız, bu konuda size özel önerilerimizi en kısa zamanda tarafınıza ulaştıracağız.

Güncel Konular

One Thought to “Güzel İsimler”

  1. bakır mutfak musluk

    Bu bilgi için sana teşekkür etmek istiyorum

Leave a Comment